Biografia

Jestem absolwentem wrocławskiej Akademii Medycznej, oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyłem wiele akredytowanych kursów i szkoleń o tematyce rehabilitacyjnej. Dlatego mogę Państwu zaoferować pomoc na każdym etapie usługi fizjoterapeutycznej: konsultacja (wywiad, analiza dokumentacji, badanie fizykalne, badanie palpacyjne), terapia (likwidacja bólu), stabilizacja (utrwalenie efektu leczniczego).

Specjalizuje się w terapii ortopedycznej (m. in. kręgosłupa) oraz fizjoterapii sportowej. Codziennie w gabinecie, moim głównym zadaniem jest likwidacja bólu pacjenta. Ból zaś może mieć różne podłoże: przeciążeniowe, urazowe, operacyjne. W zależności od przyczyny, umiejscowienia, intensywności bólu staram się indywidualnie dobierać odpowiedni model leczenia do danego pacjenta, uwzględniając jego „stare” urazy, operacje, aktualny stan zdrowia.

Podczas terapii poświęcam dużo czasu na informowaniu co dzieje się z Waszym ciałem, skąd biorą się problemy, jak się rozwijają. Uważam, że świadomość zagrożeń, uczestnictwo w procesie rehabilitacji sprzyja osiąganiu zamierzonych celów. Wspólnie zastanawiamy się jak zmieniać negatywne nawyki w pracy i inwestować w ergonomię i profilaktykę. Staram się by każdy pacjent poczuł się u mnie komfortowo, a i trochę humoru też nie zaszkodzi.

Od kilku lat prowadzę szkolenia dla firmy jak i osób indywidualnych z ergonomii w miejscu pracy. Szkolenie to skierowane jest głównie dla pracowników biurowych lub grup zawodowych przebywających w określonej (wymuszonej) pozycji przez długi czas np.: muzycy, stomatolodzy, pracownicy produkcyjni. Poruszam kwestię następstw braku ergonomii w miejscu pracy; wykrywania oraz rozwiązywania problemów w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa pracy, oraz jak ćwiczenia praktyczne czy mobilizacja naszego ciała sprzyja poprawie funkcjonowania naszego kręgosłupa w pracy.