Biografia

Jestem absolwentem kierunku fizjoterapia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Już za czasów studiów poszukiwałem odpowiedzi na pytanie „Dlaczego w ciele dochodzi do zmiany napięcia, a w konsekwencji do powstania bólu”. Pytanie to po kilku latach poszukiwań skierowało moją uwagę na  układ nerwowy, który jako „szef” wydaje polecenia w ciele. Okazało się, że analizując jego prace można znaleźć przyczynę dolegliwości bólowych, dlatego zacząłem poszerzać wiedzę w tym kierunku uczestnicząc w szkoleniach w tej tematyce.

W kręgu moich zainteresowań znajdują się takie dziedziny jak neurobiologia, psychologia, sport i kultura fizyczna. Na studiach dużą uwagę przyłożyłem analizie i nauczaniu ruchu w treningu funkcjonalnym, sylwetkom i medycznym. Wszystko przepracowując na sobie oraz klientach na siłowni gdzie prowadziłem indywidualne treningi.

Moim zadaniem w gabinecie jest usunięcie w ciele przeszkód które nie pozwalają funkcjonować prawidłowo i zaburzają regenerację. W pracy poza technikami manualnymi, wykorzystuje metody skierowane na poprawę pracy układu nerwowego po to by zaczął prawidłowo sterować ciałem. Dobieram również odpowiednie ćwiczenia by wzmocnić efekt terapii. Zawsze biorę pod uwagę indywidualność problemów pacjenta, dlatego też wizytę rozpoczynam od wywiadu i wnikliwego badania.

Uważam, że dbanie zdrowie powinno być całościowe, dlatego w życiu i pracy kieruje się zasadą tridy zdrowia, która zakłada że na nasze problemy ma wpływ:

  1. Struktura – to jak wygląda nasza aktywność fizyczna i jakich urazów w życiu doznaliśmy
  2. Biochemia – to jak się odżywiamy i z jakimi środkami chemicznymi mamy na co dzień do czynienia
  3. Emocje – to jak myślimy, jakie są nasze przekonania i relacje z ludźmi