Biografia

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W celu poszerzania swych umiejętności terapeutycznych uczestniczę w kursach i szkoleniach z zakresu fizjoterapii. Rehabilitacja, którą przeprowadzam, jest kompleksowa, od wywiadu, badania, poprzez terapię, którą kończę zaleceniami i ćwiczeniami do wykonywania samodzielnie w domu.

Moją specjalizacją jest terapia tkanek miękkich. W czasie pracy skupiam się na przywracaniu równowagi w napięciu tkanek, elastyczności i ruchomości oraz uwalnianiu od bólu. Często właśnie napięcie układu mięśniowo-powięziowego jest przyczyną lub skutkiem różnego rodzaju dolegliwości bólowych czy ograniczeń w ruchomości, dlatego dobre ich zdiagnozowanie pozwala na ustalenie właściwego leczenia, indywidualnie dobranego do każdego pacjenta.

Ważnym elementem terapii jest współpraca z pacjentem, dzięki komunikacji jesteśmy w stanie stale usprawniać proces leczenia. Rozmowa w czasie terapii daje nam możliwość wymiany informacji o odczuciach pacjenta , o tym co wykonuję w czasie zabiegu, oraz co mogło być przyczyną dolegliwości i jak im zapobiegać. Zawsze staram się wprowadzać miłą atmosferę, aby każdy czuł się swobodnie i mógł ze mną porozmawiać na każdy temat, lub jeśli woli to nawet zdrzemnąć się w czasie masażu.

Od zakończenia studiów biorę udział w różnego rodzaju projektach, skierowanych na rehabilitację osób z dolegliwościami bólowymi pleców, osób z niepełnosprawnością, czy pacjentów neurologicznych. Współpracowałam z firmą Technomex, która jest najbardziej rozpoznawalnym dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjnego w Polsce. W tym czasie przeprowadzałam fizjoterapię na najnowocześniejszych urządzeniach, przeznaczonych dla różnych grup pacjentów. Dzięki takim doświadczeniom moja praca i podejście do pacjenta staje się bardziej wszechstronne.