Biografia

Moja droga zawodowa ma swój początek w Medycznej Szkole Policealnej Województwa Śląskiego w Gliwicach, w której poznałem wiele różnych form masażu (klasyczny, sportowy, drenaż limfatyczny szkoła polska i niemiecka, segmentarny, izometryczny, chiński, bańką chińska, kosmetyczny, relaksacyjny, shantala, poprzeczny). Podczas trwania nauki uczestniczyłem w szkoleniach które pozwoliły mi poznać inne formy masażu (refleksoterapia stóp, masaż relaksacyjny synchroniczny, shiatsu i gorącymi kamieniami).

W studium wzbudziła się we mnie chęć do dalszego kształcenia i poznawania ludzkiego ciała i w ten sposób rozpocząłem kolejny etap nauki. Studia ukończyłem na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z tytułem magistra. W trakcie studiów pracowałem w SPA, które zdobyło tytuł Spa Doskonałe miesięcznika Twój Styl 2011 i 2012 roku. W trakcie trwania konkursów miałem możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w dziedzinie masażu.

Wiedzę zdobytą na studiach zacząłem wykorzystywać w praktyce. Wraz z gromadzonym doświadczenie postanowiłem rozwijać się, aby efektywniej pomagać swoim pacjentom. W tym celu ukończyłem specjalistyczne kursy oraz uczestniczyłem w konferencjach. W mojej codziennej pracy rozwiązuje problemy bazując na znanych mi metodach terapeutycznych, które opierają się na diagnostyce jaką jest wywiad i badanie fizykalne oraz palpacyjne, a następnie dobieram odpowiednią terapię oraz trening w celu utrwalenia jej efektów.

Pracując z pacjentem, patrzę na problem całościowo, nie ograniczam się do jednego segmentu ciała, gdyż dysfunkcja z jaką do mnie przyjdziesz może mieć początek w zupełnie innym miejscu. Często ból występujący w Naszym ciele tworzy się np. poprzez przebyte w dzieciństwie urazy, zabiegi chirurgiczne czy długotrwałe unieruchomienia. Dlatego tak ważne jest znalezienie pierwotnej przyczyny bólu, aby móc podjąć skuteczną terapię.